ODKAZY

Jen tak dále.

Ze sdělovacích prostředků jsem se dověděl, že tento týden oficiálně zahájila jihomoravská ODS v čele se současným prvním náměstkem hejtmana Milanem Venclíkem předvolební kampaň k podzimním krajským volbám.

Volební program se zaměřuje v podstatě na stejná témata, které obsahuje v celém spektru i program náš, protože většina z nás napříč politickým spektrem dobře ví, co kraj potřebuje.

Velmi mě však zaujala jedna podstatná záležitost, týkající se zdravotnictví a budoucnosti krajských nemocnic. Bylo řečeno, že na rozdíl od všech zbývajících krajů má Jihomoravský své nemocnice ve formě příspěvkových organizací, které vytvářejí potřebné zázemí s vysokou dostupností a kvalitou zdravotní péče. A nechybí ani podpora slabším nemocnicím. V kvalitě poskytované lékařské péče jsme mezi nejlepšími kraji v ČR.

Předpokládám, že ODS ústy svého lídra konstatuje, že je to jenom dobře. A to by byl významný posun v myšlení této strany, alespoň tedy na jižní Moravě.

Z tohoto pohledu je třeba připomenout události, staré dva roky, kdy krajské zastupitelstvo koaličně / KDU ČSL a ODS /prohlasovalo změnu právní formy krajských nemocnic a jejich transformaci na akciové společnosti. Zcela zásadně tehdy byli proti tomuto návrhu z řady dopodrobna publikovaných důvodů jen zastupitelé KSČM, když sociálně demokratičtí zástupci se hlasování zdrželi. Přestože usnesení o vniku „akciovek“ z krajských nemocnic přijato bylo, fakticky nebylo realizováno.

Důkazem změny postoje  krajské ODS a logicky následujícím krokem by měl být návrh na deklaratorní revokaci tohoto usnesení na jednom ze zbývajících zasedáních zastupitelstva a tím jeho jednoznačné zrušení. Pokud tak neučiní ODS, tento návrh podám sám a uvidíme, zda se jedná jen o předvolební taktiku nebo je to myšleno upřímně. Věřím v druhou variantu a  při rozložení sil v krajském zastupitelstvu to  nemůže být tedy žádný problém. Byl by to i významný signál pro obyvatele našeho kraje, že na řadě pro ně důležitých témat se lze napříč politickým spektrem shodnout v jejich prospěch.

Jako lídr kandidátky KSČM pro krajské volby, které budou na podzim letošního roku, mohu prohlásit, že jsme si dali předsevzetí, že volební kampaň povedeme slušně objektivní diskusí nad věcnými tématy, které trápí obyvatele jihomoravského kraje. Sám za sebe říkám, že aby tomu tak bylo, nepotřebuji podepisovat žádnou deklaraci o slušné volební kampani v našem kraji. Je to pro mě totiž samozřejmost. Tento článek toho budiž důkazem.

MUDr. Vojtěch Adam

Schéma stránek | Odkazy | Nápověda ©2008 KLUB ZASTUPITELŮ KSČM.