ODKAZY

Příprava projektů  z obcí a měst

pro čerpání peněz  z  fondů EU v letech  2007 – 2013

to je hlavní téma výjezdních zasedání  členů  Klubu KSČM Zastupitelstva JMK se zvolenými  zastupiteli za KSČM v obcích a městech našeho kraje.

Tato setkání se již uskutečnila v měsíci březnu v okresech Blansko a Brno-venkov.
Podobná se připravují  pro okres Hodonín a Znojmo v měsíci dubnu.

Se zastupiteli měst a obcí se sejdou nejen  členové  našeho klubu, ale jednání je přítomen také pracovník  Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti jihovýchod, který zná celou složitou problematiku čerpání peněž z fondů EU.

Tento Úřad byl zřízen  společně pro JMK a kraj Vysočina. Pracovníci  úřadu mohou poradit s  přípravou záměrů  projektů, protože ne každý záměr, který vzejde z jednání obecního zastupitelstva  se dá zařadit do schválených priorit pro tyto dva kraje. Dále mohou na úřadu poradit  kdo je schopen zpracovat daný záměr, tzn. napsat projekt  pro předložení ke schválení a jsou ochotni odpovědět na Vaše případné dotazy, které budete mít, pokud úřad  navštívíte. Sídlo úřadu je Kounicova 13, Brno  602 00.

Na výjezdních zasedáních se také hovoří o dotacích, které poskytuje JMK obcím a městům v rámci dotačních programů vyhlašovaných v jednotlivých oblastech života  kraje.

Dalším tématem jednání je práce kontrolních výborů, zejména  zaměření jejich kontrolní činnosti. Metodické náměty jsou doplněny  zkušenostmi z praxe.
Dotazy jsou také ke zkušenostem z komunální politiky, k řešení konkrétních problémů, které se v obcích vyskytují  nebo se kterými se noví zastupitelé postupně setkávají.
Připomínky, náměty jsou sumarizovány a budou předány poslancům za JMK, kteří jsou v Parlamentu ČR vzhledem k připravované novele zákona o obcích.

Zpracovala: Jaroslava Baštařová, členka ZJMK

Schéma stránek | Odkazy | Nápověda ©2007 KLUB ZASTUPITELŮ KSČM.