ODKAZY

Prázdninové  aktivity členů Klubu KSČM v ZJMK

pro žáky a studenty je srpen ještě měsícem prázdnin, pro mnohé kolem nás  už skončila dovolená a znovu jsme začali chodit do zaměstnání, totéž platí i pro členy našeho klubu.
Ale právě v srpnu nás čekaly a uskutečnily se akce, kterých jsme se zúčastňovali podle možností v menším nebo větším počtu.
Ta první proběhla 15. srpna a byla více méně slavnostní. Bylo to setkání u příležitosti 362. výročí  bitvy obránců Brna se Švédy za třicetileté války. Tradiční setkání se konalo na Špilberku, za přítomnosti hejtmana kraje. Letos přálo účastníkům počasí  a  tak vzpomínkové akci přihlíželi  mnozí z návštěvníků hradu, zejména mladí, kteří jsou v okolí Brna na táborech.

Ten samý den odpoledne, jsem se sešli se zástupci měst a obcí okresů Brno-venkov, Blansko a Brno-město, kteří byli zvoleni do místních zastupitelstev  za KSČM. Naše setkání mělo jediný bod jednání:
Problematika  rychlostní komunikace  R  43. Přítomných  23 zástupců si mohlo nejen vyslechnout, ale také se ptát  vedoucího odboru dopravy JMK ing. Pavlíčka a  ing.  Svobodové z odboru územního plánování JMK na to, co je v souvislosti s touto komunikací zajímá.  Závěr byl jednoznačný: toto setkání mělo pozitivní dopad, mnohé co se  zde zastupitelé dozvěděli mohou sdělit  dále, veřejnost tak informovat o problémech, které realizaci tohoto důležitého silničního průtahu zatím provázejí.

V sobotu 18. srpna jsem se mnozí potkali na tradičním  již 17. setkání občanů a mládeže na Moravsko-Slovenském pomezí v Tvrdonicích.  Kulturní vystoupení, vystoupení nejvyšších  představitelů obou komunistických  stran, setkání s přáteli a známými, sluníčko a dobrá nálada, to byly letošní Tvrdonice.

Zatím poslední akcí v srpnu  bylo  naše výjezdní zasedání spojené s účastí na Mezinárodní  střelecké soutěži členů Svazu vojáků v záloze ČR a SR, které se konalo na střelnici v Lulči, okres Vyškov.  Na této akci jsme se podíleli nejen osobní účastí, ale také jsme pomohli organizátorům s přípravou a zajištěním celé akce. Předáním cen a společným přáním, že se přítomní závodníci sejdou zase za rok v Karlových Varech, skončilo toto dvoudenní  setkání.

Zpracovala:
Jaroslava  Baštařová

Schéma stránek | Odkazy | Nápověda ©2007 KLUB ZASTUPITELŮ KSČM.