ODKAZY

Pracovní aktiv členů  KSČM
ze zastupitelstev měst a obcí  okresu Hodonín

konal  se  1. dubna 2006. Více než třicet účastníků přivítala  předsedkyně Okresního výboru KSČM s.Milerová.  Přivítala také předsedu Poslaneckého klubu KSČM Parlamentu ČR s. Kováříka a  člena Parlamentu za okres Hodonín s.A.Zralého a  zastupitele  JMK s. Navrátila, s. Pojezného a s. Baštařovou.
            Aktuální problematika – volby, zdravotnictví, školství, reforma důchodového systému, konkrétní dotazy – konkrétní odpovědi.
V úvodu setkání se velice krátce zmínili hosté o problematice, která je  v Parlamentu nebo v ZJMK  pro ně prioritní a potom už byl prostor věnován otázkám a diskuzi.
            Z diskuze vyplynulo:
            Volby – cíl KSČM je  -  vyhrát volby! To chce přece každá strana, která do voleb jde. Máme pro občany připravený program, který je otevřený, byl doplněný na podmínky a potřeby našeho kraje. Každá obec a město má možnost si ho dále upravovat.To je parketa pro přípravu podzimních voleb a  výběr kandidátů, kteří nás budou zastupovat. /s.Kováčik /
Zdravotnictví – zákon o  neziskovém zdravotnictví, chceme  zabránit všem snahám o to, aby se  zdravotnictví  stalo  zdrojem „kšeftů“ a výdělečné činnosti. Proto podporujeme doposud kroky ministra Ratha v Parlamentu. /s.Zralý/
            Školství, dotace do oblasti sportu, volnočasových aktivit  dětí a mládeže z JMK, problematika malých vinařů, dovoz levných surovin pro výrobu vína v ČR, změny ve správním a stavebním   zákonu, reálné důchody a reforma důchodů,  co slibuje Modrá šance ODS těm, co se do důchodu chystají,  to jen malý výčet námětů a otázek, které zde zazněly.
            Velice závažný problém, který budou muset obce okresu Hodonín řešit bude také další  zásobování vodou.Vstup obcí do Svazků vodovodů a kanalizací, které pod hlavičkou akciových společností budou tvořit zisk pro správní a dozorčí rady  a v končeném důsledku to bude znamenat pro obce a občany nárůst ceny za tzv.“ vodné a stočné.“
I po ukončení oficiálního programu se dále diskutovalo a hovořilo už o  jednotlivých konkrétních  problémech obcí a měst s přítomnými  hosty.
            A zajímavost nakonec: kdo měl chuť, mohl se také zúčastnit ochutnávky vín, která zde byla připravena. I když byla sobota, 1. dubna, pro zúčastněné to určitě nebyl promarněný čas.

Za Klub KSČM v ZJMK
J. Baštařová

Schéma stránek | Odkazy | Nápověda ©2005 KLUB ZASTUPITELŮ KSČM.