ODKAZY

 
  
   
 

Očekávaný výsledek projednávání zákona o krajském referendu v PS PČR

       Jak se dalo vcelku očekávat, hejtman JMK ing.Stanislav Juránek na půdě Poslanecké sněmovny stáhl návrh zákona o krajském referendu z projednávání. Tím přesně splnil zadání ODS v ZJMK zabránit přijetí zákona ještě v tomto funkčním období Poslanecké sněmovny.
Navrhovaná změna §49 zákona, jak ji mimo Jednací řád Zastupitelstva Jihomoravského kraje prosadila ODS za souhlasu KDU ČSL, byla záminkou pro tento krok.
       Přímo se nabízí otázka : co vedlo KDU–ČSL během půl roku k tak zásadnímu přehodnocení svého stanoviska ze září 2005, kdy byl návrh zákona projednán a i jejich hlasy přijat na jednání zastupitelstva JMK? Co je přimělo ke „koaliční shodě„ na schválení úkolu hejtmanovi jednat proti zářijovému usnesení zastupitelstva, které nikdo nerevokoval? Jednat proti všem ostatním partnerům, kteří se na protest hlasování nezúčastnili!
        Toto je vskutku divná představa demokracie. Veřejnost se tedy, přes naši veškerou snahu, bude muset smířit s tím, že se k zásadním záležitostem kraje nadále nebude moci vyjadřovat. Pro ODS a dnes i jejího jihomoravského koaličního partnera KDU-ČSL nejsou občané dostatečným partnerem při rozhodování.
       Na Vás v nadcházejících volbách záleží, zda chcete být plnohodnotnými občany nebo pouze voliči, kteří se volbami vzdávají svého dalšího vlivu na správu věcí veřejných.

MUDr. Vojtěch Adam
Ing. Pavel Březa 
Schéma stránek | Odkazy | Nápověda ©2005 KLUB ZASTUPITELŮ KSČM.
Všechna práva vyhrazena. Webmaster: Ing. Bohumil Smutný