ODKAZY

 
  
   
 

Tiskové prohlášení Vojtěcha Filipa
předsedy sboru odborných mluvčích
k znovujmenování Jiřího Čunka ministrem a místopředsedou vlády

       Dnes, 2. dubna 2008, byl prezidentem republiky znovu po několika měsících jmenován do funkce ministra a vicepremiéra Vlády ČR Jiří Čunek, předseda KDU-ČSL.

      ODS tak podle příslibu, který veřejnosti nestydatě oznámil před druhou prezidentskou volbou Mirek Topolánek, odměnila lidovce za to, že významnou měrou přispěli k volbě Václava Klause prezidentem ČR. Znovujmenování Jiřího Čunka se tak jeví jako politický obchod mezi ODS a KDU-ČSL, jehož dalším pokračováním mají být i církevní restituce.

     Občané také získali další důkaz toho, jak vypadá »nový styl v politice« a »vyšší morální kredit« zelených: Jiří Čunek se do vlády vrací a Karel Schwarzenberg, ministr za Stranu zelených, ve vládě zůstává, ačkoli před časem ostentativně tvrdil něco jiného. Není bez zajímavosti také otázka, z jakých kapes bude zaplacen audit Čunkových rodinných financí, se kterým se ministr Schwarzenberg spokojil.

     Tato trapná záležitost dokládá, že kvůli soudržnosti «panské koalice«, která musí stihnout ještě řadu protilidových kroků, pravice dokáže učinit cokoli a ještě to patřičně vysvětlit občanům.  Měla-li Topolánkova vláda nějaké zbytky důvěryhodnosti, tak je tímto zcela ztrácí.

      Návrat Jiřího Čunka na významný státní post považuji za výsměch veřejnosti.

JUDr. Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM, místopředseda PS PČR
Praha 2. dubna 2008

 
Schéma stránek | Odkazy | Nápověda ©2007 KLUB ZASTUPITELŮ KSČM.
Všechna práva vyhrazena. Webmaster: Ing. Bohumil Smutný