ODKAZY

Poturčenec horší Turka

Rada JMK opět schválila pro letošní rok vyvěšení vlajky Tibetu na budově Krajského úřadu dne 10. března 2006. Podle Rady kraje  je třeba vyjádřit solidaritu s touto zemí, kterou údajně Čína okupuje od r.1951.
        Pominu-li záměrnou mělkost politického zdůvodnění takového kroku, který však hrubým způsobem zasahuje do otázky vnitřní suverenity Čínské lidové republiky. Nelze nevidět, že naši páni radní opět přestřelili.
        Sám dalajláma uznává nesmírný společenský a hospodářský pokrok Číny, který vede i k  rozvoji Tibetu. On sám ujistil v roce 2004, že neusiluje o odtržení Tibetu od Číny.Tento názor, při velmi složitých společenských vztazích  v této části Číny lze hodnotit, jako nadmíru pragmatický.
        Proto bych od představitelů kraje očekával jiný přístup k tomuto problému. Velvyslanec Čínské republiky i na návštěvě našeho kraje deklaroval připravenost své země ke spolupráci  s naším krajem. Kdo se chce seznámit s problematikou Tibetu nejen v rámci politického problému, ale zejména kultury, náboženství i současnosti, má díky internetu téměř neomezenou možnost poznání  této země.
        Lidská práva jsou u některých politiků trvale módním tématem. Tito by si  měli předem zamést před vlastním prahem.
T        ak přeji hodně poznání  na stránkách internetu „Centrum.cz“ heslo Tibet.

JUDr.  Jan Navrátil
člen  klubu  KSČM  v ZJMK

Schéma stránek | Odkazy | Nápověda ©2005 KLUB ZASTUPITELŮ KSČM.