ODKAZY

Nápověda pro zastupitele JMK KSČM na používání e-mailu

Nejčastější možné dotazy (FAQ) kladené z Vaší strany ohledně používání e-mailu:

1) Jak se dostanu do své poštovní schránky?

Z úvodní strany tohoto webu (http://www.klubkscm-zjmk.cz)se přihlásíte vaším uživatelským jménem ve formě prijmeni@klubkscm-zjmk.cz a heslem, které jste obdrželi od správce serveru. Dostanete se do aplikace Open Webmail, která vám umožní psát, odesílat a spravovat vaše maily.

2) Co to je Open Webmail?

Open Webmail vám umožní pracovat s vaší ivančickou elektronickou poštou z kteréhokoliv místa na světě. Můžete psát e-mailové zprávy, posílat je, přijímat, ukládat. Postačí vám k tomu jen počítač připojený do internetu, který je vybaven WWW prohlížečem. Oceníte jej, pokud jste na cestách a chcete mít přesto k dispozici "svoji" elektronickou poštu způsobem, na který jste už zvyklí. Open Webmail vám také může pomoci organizovat vaše adresy za pomocí snadno zvládnutelného elektronického diáře a umožní vám ukládat na cestách soubory, které po příjezdu z cest začleníte do svých elektronických archívů (prosím nepoužívat jako dlouhodobé "úložiště souborů").

Upozornění: Pošta, kterou odesíláte pomocí Open Webmailu se ukládá do adresáře Odeslaná pošta. Průbežně vymazávajte obsah této složky! V opačném případě si můžete vyčerpat prostor vaší schránky jen nahromaděnou odeslanou poštou. Pokud ale odesíláte přes MS Outlook, odesílaná pošta se samozřejmě ukládá jen na váš hard disk.

2) Nechápu, co mám dělat při prvním přihlášení do své poštovní schránky ?!

DŮLEŽITÉ: PŘI PRVNÍM PŘIHLÁŠENÍ budete přivítáni a upozorněni, že je potřeba provést úvodní nastavení vašeho účtu. Pokračujte prosím jen základním nastavením Open WebMailu. Pokude nevíte, o co jde, jednoduše si ničeho nevšímejte a dole klikněte na tlačítko, že chcete uložit nastavení a později si nastavení provedete až vám bude vše více srozumitelné :-)

3) Jak mám nastavit MS Outlook nebo podobnou aplikaci pro vybárání mailů a odesílání mailů?

V aplikaci Outlook (nebo jiné) si založte nový účet s těmito parametry:

Uživatelské jméno: prijmeni@klubkscm-zjmk.cz
    Heslo: vaše heslo
    POP3: mail.klubkscm-zjmk.cz (příchozí server)
    SMTP: mail.klubkscm-zjmk.cz (odchozí server)

POZOR! Nastavte si v Outlooku SMTP autorizaci (Server odchozí pošty požaduje ověření -> Použít stejné nastavení jako pro server přichozí pošty).

Jinak máte možnost využít všech SSL protokolů POP3S (port 995) ,SMTPS (port 25) a IMAPS (port 993)

4) Jak si mohu prohlédnout nebo vymazat velký e-mail, bez nutnosti ho vybírat přes mailový program Outlook (nebo jiný)?

Přihlašte se do Open WebMailu, tam si stáhněte užitečné přílohy a pak ho smažte, tím ho vymažete z POP3 schránky.

5) Mohu si sám změnit heslo?

Samozřejmě, z Open WebMailu v sekci nastavení to lze provést kdykoliv.

6) Jak nás ochráníte před viry a spamem?

Každá schránka má on-line antivirovou kontrolu e-mailů, SpamAssassin. Přesto se nedá 100% zaručit, že vám nepřijde spam nebo virus, ale ochrannné prostředky snižují pravděpodobnost.. Proto buďte obezřetní pokud vám přijde nevyžádaný e-mail. Provozovatel vám touto službou pouze napomůže minimalizovat riziko.

7) Mohu si nechat posílat informace SMSkou na mobil, že mi přišel mail?

Můžete si nechat přeposlat kopii mailu na SMS. Jděte do aplikace Open Webmail, sekce Nastavení, Osobní informace - pole Přeposílat poštu na adresu. A nyní napíšete adresu podle toho, kterého operátora používáte. Např. u Eurotelu postupujte takto:

Obecná adresa pro posílání SMS zpráv je ve tvaru 00420XXXYYYYYY@sms.eurotel.cz

XXX = predvolba
    YYYYYY = cislo

U dalších operátorů si zjistěte, na kterou adresu posílat SMSky, tak aby vám přišly na mobil.

Schéma stránek | Odkazy | Nápověda ©2005 KLUB ZASTUPITELŮ KSČM.