Jihomoravský kraj

Programové prohlášení celé reprezentace kraje je lepší

BRNO – Rady krajů ČR, včetně hl. m. Prahy, vydávají svá programová prohlášení. Pouze Jihomoravský kraj (JMK), jako jediný v ČR, bude dnes (19. 9.) schvalovat pro volební období let 2012 až 2014 programové prohlášení celé samosprávy JMK.

Tato zvláštnost budí pozornost. Předseda Klubu zastupitelů KSČM Jihomoravského kraje Stanislav Navrkal říká, že komunisté vnímají Programové prohlášení celého JMK jako další vstřícný krok k zapojení všech, tedy i opozičních klubů zastupitelstva do činnosti kraje. »Poskytli jsme své náměty a připomínky do procesu sestavování Programového prohlášení. V konečné podobě obsahuje vše podstatné z toho, co jsme navrhli. Nikoliv doslovně, avšak obsahově ano. Proto nemáme s návrhem problém a jsme připraveni prohlášení podpořit jako dokument celého zastupitelstva, nikoliv pouze koaliční rady. Šířeji pojaté prohlášení obsahuje více názorů a hledání shody pokud možno všech ke společnému prospěchu synergicky pojatého díla. Jde o součinnost všech, což v jiném kraji ČR není. «

Místopředseda Klubu KSČM v samosprávě kraje Pavel Březa doplnil, že je to daleko lepší, než když smluvní vládnoucí koalice prosazuje jen své nápady a při hlasování silou „válcuje“ názory i návrhy opozice. »Takové počínání, dosud panující v Poslanecké sněmovně PČR, považuji za největší selhávání demokracie v ČR,« zdůraznil Březa.
Členové Klubu zastupitelů KSČM kraje vnímají, jak se média pozastavují nad tím, že JMK razí snahu dělat něco společně místo mediálně vděčných hádek a přetlačování se koalice s opozicí. Na zasedání zastupitelstva JMK se teprve projevují opoziční TOP 09 a ODS. Zatímní svoji ukřivděnou neochotu spolupracovat zakrývají hrozbou „faktického vládnutí“ komunistů. Nestrašme občany a zkusme společně něco pro kraj udělat!

(vž)

| Autor: Klub KSČM - správce | Vydáno dne 19. 09. 2013 | 1214 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek