Jihomoravský kraj

Zahájena volební kampaň pro krajské a senátní volby v Jihomoravském kraji

oficiálně byla tradičně zahájena v klubu KSČM zastupitelů v Zastupitelstvu JMK. Celou akci uváděl člen Jihomoravského krajského výboru  Filip Zachariáš.  Lídr kandidátky pro volby do zastupitelstva kraje, Mgr. Ivo Pojezný, krátce kampaň zahájil a pozval všechny na další akci, která proběhne následně na Moravském náměstí.  Postupně se představili další kandidáti.

Hodnocení  výsledků práce našich zastupitelů  za končící  volební období  okomentoval stávající předseda Klubu  s. Stanislav Navrkal. Zejména vyzvedl stávající situaci, kdy do práce v komisích Rady JMK bylo  zapojeno dalších 35 kandidátů ve volebním období 2012 – 2016.

Pozdravy z Prahy přivezl člen poslaneckého klubu za KSČM v Parlamentu ČR ing. Pavel Kováčik. Obhájit svoje postavení, získat více mandátů, být důstojným partnerem v senátních volbách to je cíl této kampaně. Ta má být kontaktní mezi lidmi. Hájit  politiku naší země, bezpečnost občanů a dodržování našich zákonů ze strany těch, kteří k nám přijdou z ohrožených míst dalšího světa.

Kandidátka do senátu za volební okrsek Blanska  p.Koudelová Mária, zná problematiku výroby ve strojírenských závodech  a zejména stávající  postavení dělníků. Další z kandidátů  na senátora za Brno-venkov s. Radoslav Skála, představil svůj program zaměřený mimo jiné také na sociální a zdravotní oblast života občanů v kraji.   Pro volební obvod č. 58 se představil Oldřich Duchoň  - „Bohatý je ten, kdo nevytváří chudé“ je jeho krédo, které chce prosazovat.  S.Helena Sýkorová, navázala na  vystoupení kandidátů myšlenkou na podporu nejen přírodních krás našeho kraje, ale také kulturních akcí a udržení těchto tradic. Pro Brno bude  důležité zrealizovat výstavbu nového Janáčkova centra. Vážit si kulturních tradic a zachovat je  pro budoucnost to je její zájem.  Ing. Petr Krátký – okres Znojmo. Jeho „parketou“ je především školství. Zažil všechny zbytečně vyhozené prostředky, které nyní ve školství chybí, zažil 15 ministrů školství a každého se svými změnami, které ve školství zkoušeli a došli jsme tam, kde jsme. Manuální práce ve společnosti  má v současné době to nejhorší postavení v důsledku všech  nekoncepčních změn, kterých jsme byli svědky, a které se s námi nyní táhnou a dlouho se budeme  potýkat s nápravou.

Otázka: Co by udělal hejtman „Pojezný“ jako první věc po svém zvolení?  Svolal by zástupce všech klubů, které do ZJMK  projdou; vytvořili by programové prohlášení  - průnikem všech volebních programů a hledal by model pro vytvoření Rady JMK – zastoupení v ní, rozdělení kompetencí.

Předseda Jihomoravského krajského výboru  s. Pavel Březa, řekl: … kandidátka je  připravena v součinnosti se všemi okresy, je omlazena. Volební kampaň je z velké části hrazena z příspěvků, které poskytují straně vždy zvolení zastupitelé ze svých odměn. Největší problém vidí s. Pavel Březa v neexistenci plánu územního rozvoje Jihomoravského kraje, kdy různé zájmové skupiny  na úkor většiny obyvatel znemožňují jeho přijetí.

Po oficiálním  zahájení  volební kampaně  se sejdou přítomní  kandidáti na dalších akcích – začínají v okrese Brno-venkov: Ivančice, Rosice a postupně navštíví další okresy v Jihomoravském kraji. Výsledky se uvidí v říjnových volbách, které začínají  7. a 8. října a následuje druhé kolo senátních voleb 14. a 15. října 2016.   Všichni, kteří nás podpoří ve volbách,  dají svůj hlas těm kandidátům,  kteří  je budou  plnit tak, jak ve své kampani slíbili.

Jaroslava Baštařová,
tajemnice Klubu KSČM

| Autor: Klub KSČM - správce | Vydáno dne 04. 09. 2016 | 610 přečtení | Počet komentářů: 53 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek