Plnění Programového prohlášení JMK ve volebním období 2012 – 2016

Autor: Klub KSČM - správce <>, Téma: Jihomoravský kraj, Vydáno dne: 23. 10. 2013

v oblasti vnějších vztahů chce kraj dále udržovat a prohlubovat spolupráci se Srbskem, zejména v oblasti města Kragujevac. Členové klubu KSČM, M. Zachová a L. Levák byli členy dvou delegací, které sem postupně během roku zavítaly. Jednou členové delegací předávali 10 motocyklů pro potřeby tamější policie a při další návštěvě si prohlédli výsledky projektu – postavení a vybavení knihovny s představením knihy“Češi v Šumadiji“.

Kraj navazuje nové vztahy i se Slovenskem. Byla schválena  „Dohoda o spolupráci s Trenčianským samosprávným krajem“. JUDr.J.Navrátil se za náš klub zúčastnil návštěvy v této slovenské oblasti. Každoročně se setkávají naši a slovenští občané na Velké Javořině a tam nás reprezentoval Mgr.I.Pojezný. Kraj má také zájem navázat nové vztahy i s regiony ve Francii. Uskutečnila  se pracovní návštěva  delegace zástupců kraje a náš klub reprezentoval předseda klubu S.Navrkal. Již delší dobu má kraj uzavřenou dohodu o spolupráci také s Chorvatskem – městem Zadar.  I sem zavítala  delegace JMK vedená hejtmanem JUDr.M.Haškem a  jeho náměstky. Zástupcem našeho klubu byla Mgr.J.Baštařová.  Návštěvy se zúčastnili  zástupci podnikatelů, kteří zde již působí nebo přijeli navazovat nové kontrakty.

Také města a obce kraje mají  již dvoustranně uzavřené dohody o spolupráci, zejména v oblasti mládeže (Kyjov, Oslavany) a další.  Ve svém programovém prohlášení  má kraj  připraveny ještě další aktivity v této oblasti meziregionální spolupráce a věříme tomu, že i členové našeho klubu v ZJMK, budou  mít možnost se jich zúčastnit.

Zpracovala:
J.Baštařová, tajemnice Klubu