Informace pro příznivce malých vláčků…

Autor: Klub KSČM - správce <>, Téma: Tiskové zprávy, Vydáno dne: 18. 05. 2015

i když se tento příspěvek mnohým může jevit zvláštní, není tomu tak. Členové klubu KSČM v Zastupitelstvu JMK vždy podporovali a podporují dotace, které jsou poskytovány z rozpočtu kraje a směřují do oblastí, které dříve patřily k průmyslově vyspělým částem nejen kraje, ale i republiky. Po utlumení těžby v dolech rosicko-oslavanského revíru a zlikvidování strojírenské výroby v Zastávce, v Rosicích a v dalších místech tohoto regionu, se našla parta nadšenců pro malé vláčky a postupně začal vznikat a rozšiřuje se areál bývalého dolu Jindřich.

Vážení, tak jako v předcházejících letech Vám nabízíme výlet naším vláčkem v trase Zbýšov - Babice u Rosic - důl Ferdinand a zpět (případně pro ty, kdo by snad přišli pěšky ze Zastávky tak opačně). Odbočka k bývalému dolu Ferdinand mezi Babicemi a Zastávkou je prozatím konečnou stanicí, protože bývalá vlečka prochází opravou - rekonstrukcí na úzkorozchodnou železnici a práce postupují ze Zbýšova do Zastávky. (Ale za cca 2-3 roky bychom mohli být už v Zastávce na nádraží ČD.) Projetí zmíněného úseku trvá cca 45 minut, prohlídka ostatních vozidel - především historických lokomotiv - asi tak stejně dlouho, na celou akci je tedy třeba 1,5 - 2 hod. čistého času. Jelikož město Zbýšov a obce Babice a Zastávka jsou spoluzakladateli naší obecně prospěšné společnosti a všemožně nás podporují, jsou tyto služby školám a školkám v těchto obcích nabízeny zdarma, jen je nutné si domluvit některý z nabízených termínů:

Vlaky s parní lokomotivou : ve dnech 15.5., 2.6., 3.6., a 12.6
Vlaky s motorovou lokomotivou : ve dnech  27.5., 1.6., 9.6. a 24.6.
(i v těchto termínech ale po předchozí objednávce na určitou hodinu odjezdu! )
 Pokud byste chtěli naší nabídky využít, kontaktujte prosím mailem nebo telefonicky na 606 832 394.
Artur Fučík

Muzeum průmyslových železnic o.s.
Regionální úzkorozchodná železnice o.p.s.