1. máj 2016 v Zastávce u Brna

Autor: Klub KSČM - správce <>, Téma: Tiskové zprávy, Vydáno dne: 02. 05. 2016

Vážení přítomní, „Státní hymnou jsme zahájili prvomájové setkání všech poctivých lidí, kteří se za slovo práce nestydí. Dovolte mi, přivítat Vás na tradiční oslavě 1. máje – svátku práce, který se koná pravidelně zde v areálu TJ Čechie Zastávka. Vítáme všechny nejen místní, ale i ty, kteří k nám přijeli tradičně z Rosic, Babic, Kratochvílky, Příbrami, Zbraslavi, Zbýšova i z Brna. Vloni nás zahnal déšť a zima. Jaký bude ten letošní?“…

Těmito slovy pozdravila s. Jaroslava Baštařová v přívětivě upraveném sportovním areálu více než 200 účastníků letošního májového setkání.  Přivítala na setkání také dva kandidáty do Zastupitelstva JMK pro podzimní volby. Bohumil Smutný i Radoslav Skála se představili se svými představami o svém působení v krajském zastupitelstvu.  Radoslav Skála je také kandidátem do Senátních voleb, které budou rovněž probíhat v podzimním termínu. Politická část dopoledního setkání byla ukončena Písní práce.

Potom už byl prostor připravený pro vystoupení tanečního kroužku z místního Domu dětí v Zastávce.  Druhou velkou skupinu sportovně tanečního vystoupení tvořily členky skupiny sportovního aerobiku z Ostrovačic. To už byly na  stadionu  téměř tři stovky přítomných všech generací.

Ti nejmenší byli odměněni potleskem za svá vystoupení.

Hosté – kandidáti se setkali i se starostou obce RNDr.P.Pospíšilem. Hudba „Venkovanka“, která už k  našemu  1.máji neodmyslitelně patří potom hrála pro radost všem přítomným.  Jaký tedy byl  1.máj ?

Letošní 1.máj se na Zastávce vydařil. Byl slunečný, veselý, příjemný a nechyběla rozkvetlá třešeň k naplnění  přísloví,  které  k  tomuto svátku patří.

J.Baštařová, za výbor MO KSČM
členka  Klubu KSČM v ZJMK