Jihomoravský kraj

Cena Jihomoravského kraje v roce 2014

Toto ocenění osobnostem našeho kraje je udělováno vždy při slavnostní příležitosti v životě kraje. Nejinak tomu bude i letos. Navrženým osobnostem by mělo být ocenění předáno v měsíci prosinci, kdy bude hostem Jihomoravského kraje prezident republiky pan Miloš Zeman.

Přípravy na tuto akci se postupně dolaďují a tak můžeme konstatovat, že za  Klub  KSČM obdrží tuto cenu:  pan  Aleš Kopka, PhDr. za svoji angažovanost v oblasti  zachování lidového folklóru a tradic, k 60. výročí založení  vojenského souboru „Ondráš“.

PhDr. A. Kopka se narodil v r. 1931 v Brně. Jeho  celoživotním zájmem byl a stále je folklór, lidové písně a tance. V době svých středoškolských studií založil A.Kopka první líšeňský folklórní soubor RECIKOL. Později, během studia na vojenské akademii, si vyzkoušel a prošel postupně všemi stupni členství v souboru „Jánošík“.  Začínal jako člen, zpěvák, tanečník, později pracoval  i ve vedení tohoto souboru. Po rozdělení republiky se soubor, reprezentující naši armádu nejen u nás, ale i v zahraničí, přejmenoval na „Vojenský umělecký  soubor Ondráš“.  K 50. výročí založení souboru, byl  plukovník A.Kopka, vyznamenán stříbrnou pamětní medailí. I v dnešní době, stále má zájem o dění v této oblasti společenského a kulturního života a stále pan PhDr.Aleš Kopka sleduje dění nejen kolem souboru „Ondráš“, ale v celé  oblasti společenského života v našem kraji.

Návrhy na ocenění i pro další osobnosti kraje  byly schváleny na posledním jednání ZJMK dne 18. září 2014.

Jaroslava Baštařová, Mgr.
tajemnice Klubu KSČM

| Autor: Klub KSČM - správce | Vydáno dne 05. 10. 2014 | 833 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek