Jihomoravský kraj

Jihomoravští komunisté připraveni na předčasné volby

JIH MORAVY – K připravenosti jihomoravské krajské organizace komunistů na předčasné volby do Poslanecké sněmovny PČR se vyslovili předseda jihomoravského KV KSČM Miroslav Vlašín a předseda klubu zastupitelů tohoto kraje za KSČM Stanislav Navrkal:

Vlašín vyzdvihl, že delegáti krajské konference vytvořili v tajných volbách pořadí  kandidátní listiny z předložených návrhů jednotlivých okresů. Přihlédli i k tomu, že vedle současných poslanců  dali prostor na předních místech mladým lidem.  Konkrétně Okresní výbor KSČM ve Znojmě navrhl  nové mladé  komunisty,  např. Pavla Macka, Táňu Bőnischovou a Martina Jordánka, kteří mají zájem  aktivně pracovat.  Všechny trápí vysoká nezaměstnanost na okrese, kterou nikdo systémově neřeší a stovky jejich vrstevníků  nemohou  najít  zaměstnání.  Proto styčnými body Volebního programu KSČM bude řešení zaměstnanosti, sociální oblast a dopravní infrastruktura. Zahájením volební kampaně pro případné předčasné volby bude setkání občanů a mládeže na Moravsko – slovenském pomezí v sobotu 24. srpna v Dubňanech na Hodonínsku , kde se jednotliví kandidáti představí veřejnosti.

Navrkala těší, že jihomoravská krajská organizace vybrala do čela kandidátů na poslance zkušené komunisty. Získali ostruhy při politické práci v samosprávných orgánech krajského zastupitelstva a jeho výborech nebo v komisích rady tohoto regionu. Krajskou kandidátku KSČM vede osvědčený lídr Vojtěch Adam (nestraník).  V jeho týmu kandidátů jsou i Věra Křivánková, která roky pracuje v komisi školství. Též Ivo Pojezný, uvolněný předseda výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost zastupitelstva kraje. Nebo starosta Tvrdonic Zdeněk Tesařík, který řeší samosprávné problémy obce a roky pracuje v komisi rady kraje pro rozvoj.  Stejně tak zástupce Brna Martin Říha, který je velmi aktivní při hájení zájmů zahrádkářů v komisi pro životní prostředí rady kraje. »Lze očekávat, že tato problematika se objeví i ve volebním programu krajských kandidátů KSČM na poslance a že Jihomoravský kraj bude moci jejich prostřednictvím přímo upozorňovat na palčivé záležitosti čekající na řešení. Jde o sociální problémy lidí, zdravotnictví, dopravu, školství, sport a další obory. Naváží přímo na volební program, se kterým šli komunisté úspěšně do voleb v r. 2012,« uzavřel Navrkal.

(vž)

| Autor: Klub KSČM - správce | Vydáno dne 14. 08. 2013 | 1448 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek