VOLBY 2009

Proč volit KSČM, proč volit levici?

Ne, nechci v tomto oslovení občanů – voličů, provést výčet konkrétních záměrů, které obsahuje volební program KSČM a uvádět veškeré přínosy plynoucí z jeho realizace pro společnost a jednotlivce. Spíše se chci zamyslet nad tím, proč jen polovina voličů vidí reálnou situaci, prostředí a budoucnost, která nás očekává po případném vítězství levice. Velký vliv na myšlení voliče má neustálá masáž medií, která nezodpovědně a slepě, účelově a systematicky pravici propaguje a levici prostor neposkytuje. Pro orientaci, pokud píši o levici, mám na mysli především tu část voličů, kteří volí KSČM a ČSSD, pravici vnímám jako voliče ODS, KDU-ČSL, TOP O9 a Zelených. Ostatní politické strany neuvádím, neboť jen voliči zde uvedených stran rozhodnou v letošních mimořádných volbách o tom, kdo bude v ČŘ vládnout.

ODS a ČSSD s pomocí KDU-ČSL či Zelených již příležitost realizovat svůj volební program měla. Co to přineslo, co jsme ztratili a co získali, ať posoudí každý sám, zodpovědně a objektivně. To v čem nyní žijeme je konkrétním výsledkem jejich vládnutí a nám nezbývá nic jiného, než se zamyslet, zda je to dost nebo málo, zda je to „TO“,  za co se zvonilo v roce 89 , zda je to v souladu s přáním většiny obyvatel!

Nebojme se přiznat, že naším tehdejším přáním bylo zachovat vše dobré co nás obohacovalo a odstranit vše špatné, co nás omezovalo. Změny jsem očekávali ve zkvalitnění úrovně našeho života spolu s větší svobodou. Není mým úmyslem zde rozvíjet myšlenky socialismu a uvádět konkrétně o co jsme přišli a co jsem za to získali. Přiznejme i to, že ne vše co bylo vykonáno, bylo dobré. Na druhé straně, nelze vše šmahem odsuzovat. Každý vidí věci jinak a posuzuje je sám. Skutečností je, že většina mnoho ztratila a málo  získala! Možná až nyní si uvědomujeme skutečnou hodnotu zdraví, vzdělání a sociálních jistot, které jsme brali jako samozřejmou součást našeho života. Možná až nyní nám dochází hodnota sociálního cítění a chápání potřeb druhých. Ono totiž zdraví, práce, bydlení a sociální jistoty již nejsou samozřejmostí a něco stojí. Možná až nyní některým dochází, že byli v roce 89 oklamáni. Někteří se to bojí přiznat, někteří se za to stydí.

Po roce 89 mám již vyrostla skoro jedna celá generace, která  nic jiného  než současný režim nepoznala. Žijeme ve společnosti, ve které se sociální cítění, ohleduplnost a morálka „nenosí“, žijeme ve společnosti formované 20 let vizemi kapitalismu. Skutečnou tvář této společnosti poznají tito mladší spoluobčané až v situaci, kdy je samé postihne nezaměstnanost, nemoc, propad životní úrovně. Toto není propaganda!

Miliony demonstrantů v ulicích měst Francie, Německa, Itálie, současná globální krize  na celém světě – to není výmyslem komunistů!! Je tak těžké v době internetu a komunikace bez hranic poznat, že ekonomické dopady z probíhající bankovní a hospodářské krize, zaplatí právě tato generace a ne skuteční viníci? 

O to větší zodpovědnost pak zůstává na nás ostatních. Každý  hlas levici ve volbách je dvojnásob potřebný, protože hlasujeme  i o budoucnosti těchto „pomýlených“. Neúčast ve volbách je zradou svědomí a výraz zbabělosti. Není programem KSČM poukazovat jen na tyto skutečnosti a zneužívat dopady krize ve svůj prospěch. Bylo by však špatné na tuto podstatu neukázat a proti takové hrozbě nebojovat.

KSČM vidí směr dalšího vývoje především v dostatku práce  pro všechny, při zachování strategických zdrojů surovin a energií, vodního i lesního hospodářství v rukou státu, spolu se silným sociálním programem státu. Stav, kdy vláda nemá ekonomickou a politickou sílu své záměry prosadit a je závislá na libovůli nadnárodního kapitálu, je pro naši stranu nepřijatelný. Náš program je cestou, jak se z této špatné situace dostat a její opakování nepřipustit, náš program je socialismu. To chceme a doufáme, pro tuto myšlenku a program získáme i voliče. Jsme  třetí, nejsilnější, parlamentní stranou v ČR a takto nás musí ČSSD respektovat. Nevýrazné vítězství levice v mimořádných volbách by opět vedlo k tvorbě koalic na úrovni „kočkopsů“ a „přeběhlíků“. Žádné pozitivní změny pro občany by toto řešení nepřineslo.

Proto je nutné se rozhodnout! Řešením v dnešní těžké hospodářské situaci, v očekávání dalších negativních dopadů na životní úroveň „obyčejných“ občanů je silná levicová vláda, což může být jen vláda spojené levice se silným postavením KSČM. Proto neváhejte, k volbám je nutno přijít  a změnu zajistí jen  Váš hlas pro KSČM. Myslete  na to, že společnost, kde se musíte bát o práci, kde  se musíte bát nemoci, kde nemáte na to, aby vaše děti mohly studovat, kde hrozí rozpad  sociálního systému, kde bydlení, energie a potraviny z normálního příjmu neuhradíte, není společností ani  pro Vás, ani pro Vaše děti!! 

Leopold Levák
člen ZJMK a OV KSČM Břeclav


| Autor: Klub KSČM - správce | Vydáno dne 04. 09. 2009 | 3456 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

(c) KLUB ZASTUPITELŮ KSČM JIHOMORAVSKÉHO KRAJE 2009. Všechna práva vyhrazena. Webmaster: Ing. Bohumil Smutný.
Šíření textových a obrazových materiálů možné pouze s výslovným svolením KSČM BRNO. [ ADMINISTRACE ]